Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva jord- och skogsbruk, mjölkproduktion, entreprenadverksamhet inom jord- och skogsbruk, kapitalförvaltning och fastighetsförvaltning jämte därmed förenlig verksamhet.
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 23 010 | 20 335 | 21 859 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 280 | -897 | 2 702 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 394 | -739 | 2 702 |
| Årets resultat (tkr) | 1 183 | 1 155 | 1 596 |
| Summa tillgångar (tkr) | 23 045 | 18 573 | 19 792 |
| Antal anställda | 8 | 6 | 6 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 23 010 | 20 335 | 21 859 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 280 | -897 | 2 702 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 394 | -739 | 2 702 |
| Årets resultat (tkr) | 1 183 | 1 155 | 1 596 |
| TILLGÅNGAR | 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 10 769 | 6 558 | 7 451 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 12 276 | 12 016 | 12 340 |
| Tillgångar (tkr) | 23 045 | 18 573 | 19 792 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 7 891 | 6 708 | 5 553 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 950 | 1 950 | 1 950 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 8 029 | 3 680 | 4 301 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 5 176 | 6 235 | 7 987 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 23 045 | 18 573 | 19 792 |
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 8 | 6 | 6 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 2 876 | 3 389 | 3 643 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 5.6% | -4.4% | 12.4% |
| Soliditet | 40.3% | 43.7% | 35.1% |
| Kassalikviditet | 81.5% | 55.7% | 52.2% |
Bolaget ska bedriva jord- och skogsbruk, mjölkproduktion, entreprenadverksamhet inom jord- och skogsbruk, kapitalförvaltning och fastighetsförvaltning jämte därmed förenlig verksamhet.